Фігуранту справи "Роттердам+" суд призначив заставу в 25 разів меншу, ніж просила прокуратура

Фігуранту справи "Роттердам+" суд призначив заставу в 25 разів меншу, ніж просила прокуратура Фото: gettyimages.com

Колишньому члену Нацкомісії з питань енергетики і комунальних послуг Володимиру Євдокімову обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком 2 місяці з альтернативою застави в 2 млн грн, повідомляє Центр протидії корупції. Об этом сообщает ar25.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Суддя Солом’янського суду Марія Зелінська обрала запобіжний захід ексчлену НКРЕКП Володимиру Євдокімову, одному з 6 підозрюваних у справі "Роттердам +". Тобто утримання під вартою або мізерна застава в 2 млн грн", — йдеться в повідомленні громадської організації на сторінці у фейсбуці.

Водночас у повідомленні вказується, що прокуратура клопотала про утримання Євдокімова під вартою з альтернативою застави в 50 млн₴

Нагадаємо, 8 серпня колишній глава Нацкомісії з питань енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк, директор ДП "Оператор ринку" Володимир Євдокімов, начальник відділу НКРЕКП, керівник управління НКРЕКП та два топменеджери холдингу ДТЕК отримали підозри у справі" Роттердам+". За версією слідства, через створену ними формулу українські споживачі отримали майже 19 млрд гривень збитків. Затриманий наразі тільки колишній член НКРЕКП, а нині директор ДП "Оператор ринку" Володимир Євдокімов.

НКРЕКП наприкінці квітня 2016 року почало застосування нового порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни (ОРЦ) на електроенергію, затвердивши її на другий-четвертий квартали 2016 року. Порядок передбачає визначення ціни вугілля за формулою "вартість в порту Роттердам (API2) плюс вартість доставки до України".

За формулою "Роттердам+" вугілля українських виробників купується за ціною палива в нідерландському порту Роттердам (південноафриканське або американське вугілля, транспортоване морем до порту). Водночас до ціни додали ще й уявну вартість перевезення з Роттердама в Україну і перевалку такого вугілля в порту.

Нагадаємо, що 23 серпня 2018 року НКРЕКП остаточно скасувала "Роттердам+".


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/figurantu_spravy_rotterdam_sud_pryznachyv_zastavu_v_25_raziv_menshu_nizh_prosyla_prokuratura_299064.html”


Новости

Меню пользователя

Вход

 

Новости с Фейсбука — вздор, скажете вы. Тем не менее, социальные сети давно уже стали информационной подпиткой для Средств массовой информации. Именно в социальных сетях журналисты ищут и находят самые последние комментарии, свежие новости и события Ведь соцсети проникли в каждый дом, в каждый телефон. Без них жизнь уже не представляется. Фейс Инфо — всегда на страже обновлений.
Часто бывает так, что поток новостей на вашей втранице настолько велик, что за тысячами комментариев и постов, вы теряете важное — именно то, что повлияет на вашу жизнь завтра. Мы постарались сделать все. Чтоб Фейс Инфо стал вашим посредником и верным другом. На нашем сайте — только самы сок, только то, что надо!