Будинок VS готель: урбанізація по-луцьки

 

Хоча у Луцьку відносно небагато висоток, наше місто відчуває дефіцит вільної землі. Про це говорили секретар міськради Сергій Григоренко, міський головаМикола Романюк та інші «градоначальники». В умовах такого дефіциту міській підприємці починають «налазити» один на одного, а також на житлові будинки, що межують із їх бізнесом. Саме так сталося із готелем «Залєскі» майже у центрі міста (Кривий Вал, 39), який межує із будинком лучанки Юлії Мельникової. Із колишнім господарем готелю Олексієм Левченком та із нинішніми господарями землі – ПАТ «Універмаг Луцьк» вона «воює» ще з 2011 року.

 

Справа у тому, що відстань від її будинку (Кривий Вал, 39а) до готелю – близько 10 метрів. А прилегла до нього територія підходить до будинку Юлії впритул. До того ж під час будівництва «Залєскі» заїзд до її будинку перегородили парканом, натомість ворота на паркову готелю, якими можна під’їхати до будинку, далеко не завжди відчинені.

Нагадаємо історію конфлікту…

Читайте также: У Луцьку п’яний екс-кандидат в нардепи влаштував бійку

Колишній власник і засновник «Залєскі» – Олексій ЛевченкоПісля його смерті у 2012 році готель продали на торгах, щоб компенсувати борги перед банком. Тоді його викупили люди, пов’язані із нинішнім головою правління фону Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Олександром Товстенюком.

Під час сесії Луцької міськради 28 травня 2015 року депутати дали дозвіл на переоформлення землі під готелем для ПАТ «Універмаг Луцьк» – підприємства, якому належить луцький ЦУМ. Натомість засновником «Універмаг Луцьк» є офшорна компанія G.I. COMPANY LINE SYSTEM MANAGEMENT LIMITED, пов’язана із групою Ігоря Палиці.

Ще з часів Левченка будинок Юлії Мельникової стояв на тому місці, адже значно старіший за готель. Кілька разів власники пропонували їй викупити оселю, однак стала на перешкоді надто мала, на думку жінки, сума грошей за це.

До слова, поруч (Кривий Вал, 37) раніше був будинок відомого дослідника Волині, академіка Павла Тутковського. У ньому до 2013 року жив громадянин Валерій Федорович Феоктістов. Як розповів Волинському Агентсту Розслідувань депутат Луцької міської ради Володимир Никитюк, будинок фактично перетворився в «розвалюху».

Про те, як руйнували цей будинок у 2011 році писав знавець історії Луцька Ігор Левчук: «Соромно і прикро, що символом пам’яті про нього залишився хіба що їдкий дим, що суботнього осіннього вечора 29 жовтня 2011 року багато годин поспіль тримався над центром Луцька. Це нові господарі, які планують будувати багатоповерхівку, палили останки будинку, в якому на початку століття жив Павло Аполонович Тутковський – великий вчений, який любив Волинь…».

Вже 29 березня 2013 року депутати міськради підтримали рішення «Про припинення договору оренди землі громадянину Феоктісову В.Ф. для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Кривий Вал, 37».

Саме приклади будинку Феоктісова та ветхого будинку на Кривому Валу, 41а, дозвіл на знесення якого дали 21 січня 2015 року, спонукали Юлію Мельникову не погоджуватися на продаж чи виселення.

Щоб якось ужитися в такій тисняві, зліва від будівлі готелю зробили фіртку для неї, а автомобілі мали б під’їжджати до оселі через загальні ворота готелю, тобто через паркову.

«Загострення» відбулося у січні 2015 року, бо жінка хотіла робити ремонт і розмістила біля будинку дерев’яні балки. Як ідеться у висновку луцького міськвідділу міліції, працівники готелю почали вимагати, щоб вона прибрала балки, бо будматеріали знаходяться на території готелю.

Читайте также: Милиция расследует 42 дела о застройках в Киеве

Представник «Залєскі» – адвокат Микита Рабан пояснив міліції, що 20 листопада 2014 року вони викупили у сусідів земельну ділянку за адресою Кривий Вал, 39а/2 площею 0,052 га. Тому згідно із документами, які він надав, балки таки знаходилися на територію готелю і їх доведеться прибрати.

Наступний інцидент через ремонт трапився 15 серпня 2015 року. Юлія Мельникова намагалася викликати автомобіль, щоб вивезти речі із будинку, проте охоронець готелю не відкрив їй ворота, щоб це зробити. Міліціонер, якого викликали на місце пригоди, намагався пояснити охоронцю, що адміністрація готелю мала забезпечити доїзд до будинку Юлії. Проте охоронець відповів, що такі питання має обговорювати не він, а юристи, і ворота не відчинив.

Цікаво, що згідно із документами доїзд до будинку Юлії Мельникової має проходити не через паркову «Залєскі». Але цей заїзд з вулиці Гончарова перегороджений 3-метровим парканом готелю.

Як ідеться у відповіді начальника управління архітектури Луцької міської ради Леоніда Герасимюка від 31 січня 2015 року, «на адресу ТзОВ «Залеєскі» надійшов лист щодо необхідності частини кам’яної огорожі та звільнення прилеглої земельної ділянки на вул. Кривий Вал, 39-а». Проте станом на 15 серпня ніхто демонтувати огорожу не збирався.

Натомість у відповіді з луцького міськвідділу міліції за підписом Ігоря Муковоза Юлії рекомендують звернутися із цивільним позовом у суд.

Проте жінка повідомила ВАР, що збирається іти на прийом до голови правління фонду «Новий Луцьк» Олександра Товстенюка, щоб особисто поспілкуватися із ним про цей конфлікт.

Також нині триває процес розроблення проекту землеустрою щодо відведення цієї землі ПАТ «Універмаг Луцьк». Чи врахують у ньому доїзд для Юлії Мельникової та чи буде цей доїзд працювати реально, покаже час.

P.S. А ще поряд на Кривому Валу, 37 планують будувати «свічку» – будинок на 11 поверхів. Він має височіти на місці будинку Тутковського.

АНТОН БУГАЙЧУК

ar.volyn.ua


Новости

Меню пользователя

Вход

 

Новости с Фейсбука — вздор, скажете вы. Тем не менее, социальные сети давно уже стали информационной подпиткой для Средств массовой информации. Именно в социальных сетях журналисты ищут и находят самые последние комментарии, свежие новости и события Ведь соцсети проникли в каждый дом, в каждый телефон. Без них жизнь уже не представляется. Фейс Инфо — всегда на страже обновлений.
Часто бывает так, что поток новостей на вашей втранице настолько велик, что за тысячами комментариев и постов, вы теряете важное — именно то, что повлияет на вашу жизнь завтра. Мы постарались сделать все. Чтоб Фейс Инфо стал вашим посредником и верным другом. На нашем сайте — только самы сок, только то, что надо!